Parádní nápad 2022 již brzy!

Novinky a akce

O projektu Danube Energy+

2nd International Danube Energy + Day Conference „Innovation ecosystem in the Danube Macro Region“

SEE ICT and Danube Energy + project partners are pleased to invite you to the 2nd International Danube Energy + Day Conference „Innovation ecosystem in the Danube Macro Region“, which will take place on June 8, 2021, from 10.00 to 15.00, online and will be broadcast in real-time on YouTube. The event will bring together young innovators, entrepreneurs, innovation ecosystem experts, and stakeholder representatives to focus on achieving the set goals to support Young Innovators in transforming their disruptive ideas into ventures, challenges, the lessons learned, and the vision for creating sustainability of the partnership project results. You can meet the representatives of national institutions, EIT InnoEnergy and Interreg Danube Program, who will introduce us to the opportunities for the development of the innovation ecosystem and entrepreneurship in the period 2021-2027. Save your place by registering until June 7, 2021, at the following link: https://forms.gle/bNsg4ruhcDBtu83g8

Podrobnosti

National Day DE+ představil 10 nejlepších inovativních nápadů

National Day DE+ představil 10 nejlepších inovativních nápadů, z kterých odborná porota ze zástupců Středočeského kraje, Microsoftu, INVEN Capital, Presto Ventures a Startup World Cup & Summit vybrala vítěze, kterým se stal slovenský projekt EDIRIS, který vyvíjí technologii založenou na umělé inteligenci, která optimalizuje výživu farmářských zvířat. Technologie zvyšuje produktivitu zvířat, zlepšuje jejich zdravotní stav, snižuje náklady farmáře a snižuje také emise vytvořené zvířaty. Celý záznam z večera je zde: https://www.facebook.com/events/249593576779095/?active_tab=discussion

Podrobnosti

1. roundtable věnovaný Akčnímu plánu a inovačním projektům

Kulatý stůl v rámci projektu Danube Energy+, který představí Akční plán založení regionálního hubu v Pardubickém kraji a představí 21 zajímavých inovativních projektů a nápadů v oblasti chytrých měst, vzdělávání, zdraví a životního prostředí proběhne 13. 4. 2021 od 12:30 online na ZOOM přes link: https://zoom.us/j/92076522468?pwd=TEFFNi9vc01yWEc2RXhNanI5TS80Zz09 Prostor bude i na případnou diskuzi a networking s realizátory inovativních projektů a nápadů. Na závěr pak odborná porota vybere TOP 10 nejzajímavějších projektů, které pak postoupí do finále soutěže Parádní nápad 2021.

Podrobnosti

Účast PowerHUB v Interreg Danube

PowerHUB je v rámci evropského programu Interreg Danube spoluřešitelem projektu Danube Energy+, RRA Pardubického kraje je přidruženým partnerem projektu. V programu nadnárodní spolupráce Interreg DANUBE byly vyhlášeny dvě výzvy, třetí výzva bude vyhlášena brzy. Ve druhé výzvě bylo ze 119 projektů v květnu 2018 vybráno k financování 22. Mezi úspěšnými projekty byl i Danube Energy+ zaměřený na inovace a zvyšování kvalifikace pro podnikání. Projektu se účastní 9 partnerů z 9 zemí a 7 přidružených partnerů.

Podrobnosti

PowerHUB již také v Pardubicích

Neobvyklý dárek? Jen pár dní před Vánoci byla v rámci projektu Danube Energy+ v Pardubicích založena PowerAlliance. Ptáte se, proč jsme nadšeni? Krůček po krůčku se totiž za podpory PowerHUB plní dílčí cíle projektu, který je zaměřen na změnu v regionálních ekosystémech. Vytváří prostředí umožňující inovátorům přispět ke změně vedoucí k úspěchu podnikání v oblasti energetické účinnosti v Dunajském makroregionu. Zakládajícími členy Power Alliance jsou PowerHUB, Podnikatelský inkubátor pro Pardubický kraj P-PINK, Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje RRA PK, Pardubický kraj a další partneři.

Podrobnosti